Jak zaprojektować dobrą kuchnię z salonem?

  1. Główna » 
  2. Okiem eksperta » 
  3. Jak zaprojektować dobrą kuchnię z salonem?

Ciemne, ciasne kuchnie, oddzielone od salonu przechodzą pomału do przeszłości. Nowoczesne kuchnie to pomieszczenia otwarte na salon, czyli centralną część domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu stają się bardziej doświetlone i optycznie większe. Sprawdź, w naszym wpisie, w jaki sposób zaprojektować dobrą kuchnię z salonem.

Projekt dobrej kuchni z salonem wymaga mebli na wymiar

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę, że aby zaprojektować dobrą kuchnię z salonem, warto zdecydować się na meble kuchenne na wymiar. Kuchnia, połączona z salonem bowiem wymaga nietypowych rozwiązań, ze względu na nietypowy kształt urządzanego pomieszczenia. Co więcej, dzięki oferowanym przez nas meblom na wymiar stworzysz idealną kuchnię z salonem, dostosowaną zarówno do twoich potrzeb, jak i możliwości domu lub mieszkania. Projektowane przez nas kuchnie uwzględniającą indywidualne cechy naszych klientów, takie jak na przykład wzrost, daleko lub krótkowzroczność albo leworęczność.

Ponadto, projekt kuchni z salonem wymaga uwzględnienia funkcjonalnego, a zarazem estetycznego rozmieszczenia nie tylko mebli, lecz również sprzętów AGD i akcesoriów do gotowania, które nie powinny wpływać na wygląd salonu. Meble na wymiar pozwolą ukryć niektóre sprzęty w zabudowie oraz wykorzystać nawet najmniejsze przestrzenie w części kuchennej. Praktyczne, niewielkie szafki, schowki, półki czy przestrzenie do magazynowania pozwolą ukryć kuchenne drobiazgi, które mogłyby popsuć aranżację salonu.

Projektując kuchnię z salonem nie zapominaj o bezpieczeństwie

Niezależnie od tego, czy projektujemy kuchnie, połączoną z salonem, czy też małą kuchnię w bloku, nie zapominamy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Oferowane przez nas meble na wymiar są solidne i wytrzymałe, wyprodukowane z wysokogatunkowego drewna, gwarantującego ich trwałość oraz niezawodność. Charakteryzują się dużo lepszą jakością, niż meble z masowej sprzedaży.

Kolejnym stosowanym przez nas rozwiązaniem, podnoszącym bezpieczeństwo w kuchni są bezawaryjne systemy oraz szuflady o cichym domyku, w które zostały zaopatrzone oferowane przez nas meble kuchenne na wymiar.

Jeśli w domu mieszkają małe dzieci, warto również pomyśleć o tym, aby szafki z niebezpiecznymi akcesoriami do przygotowywania posiłków, na przykład nożami, umieścić poza ich zasięgiem. Szafki stojące, pozbawiane ostrych kantów i uchwytów, a także szafki wiszące, umieszczone na wysokości, dostosowanej do wzrostu użytkowników to kolejne rozwiązania, podnoszące poziom bezpieczeństwa w kuchni.

Kuchnia połączona z salonem musi być estetyczna

W projekcie kuchni, połączonej z salonem, bardziej niż w jakimkolwiek innym przypadku, liczy się estetyka. Dlatego stosowane w niej rozwiązania powinny być nie tylko funkcjonalne i praktyczne, lecz również estetyczne. Warto zatem na przykład dobrać fronty szafek kuchennych tak, by komponowały się z resztą mebli w salonie. Jeśli twój salon urządzony jest w klasycznym, tradycyjnym stylu, zdecyduj się na fronty z litego drewna lub z płyt fornirowych oraz na drewniane stoły i krzesła. Jeśli wolisz wnętrza nowoczesne, doskonale sprawdzą się fronty z płyt laminowanych, stalowych, tworzyw sztucznych lub szklanych. Ważny będzie również sposób wkomponowania kuchennych sprzętów w przestrzeń kuchni i salonu. Do rustykalnych salonów, tworzących ciepły, domowy klimat, najbardziej pasować będą sprzęty w drewnianej, eleganckiej zabudowie. Jeśli natomiast twój salon zachował nieco loftowy, industrialny charakter, sprzęty można wyeksponować.

Warto na koniec nadmienić, że idealnym rozwiązaniem do kuchni, połączonej z salonem, uwzględnianym w naszych projektach, jest wyspa. Dzięki niej przygotowywania posiłków stanie się wygodne i przyjemne, a kuchnia zostania otwarta na pozostałą część mieszkania.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.