1. Główna » 
  2. Okiem eksperta » 
  3. Jakie zalety ma projekt kuchni w literę L?

Projekt kuchni w literę L to najczęściej wybierany układ w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Organizacja przestrzeni w tym kształcie jest wygodna i funkcjonalna, znajduje się w niej wystarczająco miejsca na gotowanie oraz wspólne spędzanie czasu. Ponadto projekt w literę L umożliwia dobranie pięknych mebli, dzięki którym kuchnia – najważniejsze pomieszczenie w każdym domu – prezentuje się niepowtarzalnie i wyjątkowo. 

Kiedy warto zdecydować się na projekt kuchni w literę L?

Projekty kuchni w literę L sprawdzają się zarówno w przestrzeniach otwartych, jak i zamkniętych. Zabudowa w tym kształcie pozwala wykorzystać każdy centymetr powierzchni w małych pomieszczeniach oraz wstawić stół z krzesłami lub stworzyć wyspę kuchenną we wnętrzach o większym metrażu. Kuchnia na planie litery L umożliwia również zastosowanie zasady trójkąta roboczego. Ten rodzaj organizacji przestrzeni polega na usytuowaniu urządzeń i szafek, z których najczęściej korzystamy, blisko siebie. Dzięki temu gotująca osoba ma wszystko pod ręką, co ułatwia pracę nad posiłkami. Rozkład kuchni w kształcie litery L to trafny wybór przede wszystkim dla pomieszczeń długich i wąskich, w których nie ma miejsca na ustawienie szafek w dwóch równoległych rzędach. 

Wybór mebli do kuchni w kształcie litery L

Kuchnia w kształcie litery L daje szerokie możliwości aranżacyjne. Sprawdzą się w niej meble w stylu klasycznym, minimalistycznym czy skandynawskim. Kolorystyka zabudowy również jest dowolna, choć w małych pomieszczeniach lepiej postawić na jasne barwy, które optycznie powiększą przestrzeń. Warto zdecydować się na nowoczesną kuchnię na wymiar. Architekt zaprojektuje meble dostosowane do gustu, stylu życia i upodobań domowników. Dzięki temu kuchnia będzie w pełni funkcjonalna i spełni potrzeby całej rodziny.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.