Jak zaprojektować nowoczesne meble?

  1. Główna » 
  2. Okiem eksperta » 
  3. Jak zaprojektować nowoczesne meble?

Nowoczesne meble charakteryzują się minimalizmem, prostotą form i stosowanymi kolorami. Ponadto cechują się funkcjonalnością i są wygodne w użytkowaniu. We wnętrzu urządzonym w stylu nowoczesnym panuje symetria i harmonia, co zapewnia spokój i dobre samopoczucie przebywającym w nim osobom. Poniżej poznasz wskazówki, które ułatwią Ci przygotowanie projektu mebli według własnego pomysłu. 

Postaw na wysoką jakość mebli nowoczesnych

Projektując meble nowoczesne, zacznij od wyboru materiału, z jakiego zostaną wykonane. Najlepiej zdecydować się na solidne tworzywa, które wytrzymają wiele lat intensywnej eksploatacji. Nowoczesne meble na zamówienie powstają z litego drewna, lakierowanych na wysoki połysk płyt MDF oraz kamienia naturalnego. Obecnie bardzo modne jest również wykorzystanie efektownych spieków kwarcowych czy dyskretnych elementów z metalu, szkła, naturalnych włókien lub skóry. Pamiętaj, że meble w stylu nowoczesnym powinny być spójne pod względem koloru i charakteru. Jeśli zdecydujesz się na wykonanie szafy z jednego gatunku drewna, pozostałe elementy powinny powstać z tego samego surowca. 

Pamiętaj o charakterystycznych cechach mebli nowoczesnych

Meble nowoczesne charakteryzują się prostą formą i małą ilością detali. Najczęściej są utrzymane w jasnych barwach. Ich geometria łączy kwadraty, prostokąty, okręgi i sześciany w celu uzyskania efektu równowagi. Bazę kolorystyczną stylu nowoczesnego stanowi biel, odcienie beżu i szarości. Ich uzupełnieniem są elementy w odcieniach pastelowych. Czasem można pozwolić sobie na zabawę z kontrastami – nadaje się do tego żółć, złoto, miedź, czerwień, zieleń, błękit lub czerń. Dodatkowe kolory i faktury wprowadzić można w tekstyliach, np. dywanach, zasłonach czy poduszkach. Należy przy tym zachować zasadę „mniej znaczy więcej”. W myśl minimalizmu nie należy zagracać pomieszczeń zbędnym wyposażeniem i dekoracjami. Funkcję ozdobną przejmują gładkie i odbijające światło meble, a nie dodatki na półkach lub blatach. 

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.