Jakie trzeba ponieść koszty projektu mebli na wymiar?

  1. Główna » 
  2. Okiem eksperta » 
  3. Jakie trzeba ponieść koszty projektu mebli na wymiar?

Meble na wymiar to trafny wybór dla tych, którzy chcą stworzyć w pełni funkcjonalne i niepowtarzalne wnętrza w swoim domu. Prawidłowo zaprojektowane pomieszczenie jest wygodne w codziennym użytkowaniu i dostosowane do potrzeb wszystkich domowników.  Ma też właściwie rozmieszczone oświetlenie oraz odpowiednio dobrane wyposażenie i sprzęty AGD. Poniżej dowiesz się, ile kosztuje wykonanie projektu mebli przez profesjonalistów. 

Co obejmuje cena projektu mebli na wymiar?

Na cenę projektu mebli na wymiar wpływa kilka czynników: wykonanie fachowych pomiarów, dojazd do klienta, doradztwo, metraż pomieszczenia, ilość elementów w zestawie oraz stworzenie wizualizacji 3D. Ponadto im bardziej unikatowy projekt, tym będzie on droższy. Jeśli chcesz obniżyć wydatki na aranżację mieszkania, wybierz firmę, która zajmuje się zarówno projektowaniem, jak i produkcją mebli. Pamiętaj, że aby poznać całkowity koszt urządzenia danego pomieszczenia, musisz uwzględnić ceny materiałów, robocizny, sprzętu RTV i AGD, oświetlenia oraz montażu. W projekcie zawsze znajdują się informacje dotyczące tworzyw, z jakich mają zostać wykonane meble na wymiar, okucia i uchwyty oraz dodatkowe wyposażenie. Dokument uwzględnia również sugerowane oświetlenie w postaci lamp, światła bocznego lub żarówek LED. Nie brakuje w nim także rozmieszczenia instalacji (gazowych, wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych). 

Orientacyjne koszty projektu mebli na wymiar

Każdy projekt mebli na wymiar jest wyceniany indywidualnie. Często cena zależy od wielkości miasta, w którym znajduje się pracownia architekta. Przeciętne koszty wahają się od 100 do 400 złotych za metr kwadratowy. Przykładowo za projekt mebli kuchennych na wymiar, uwzględniający pełne zagospodarowanie przestrzeni, trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych. Inwestycja bywa wysoka, lecz jest bardzo opłacalna i zwróci się w postaci uniknięcia kosztów związanych z naprawą wyposażenia lub koniecznością przeprowadzenia remontu. Meble na wymiar mają wysoką jakość oraz są idealnie dopasowane do wielkości pomieszczenia, dzięki czemu każdy jego centymetr jest zagospodarowany.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.