Jakie zalety mają meble przygotowane na wymiar?

  1. Główna » 
  2. Okiem eksperta » 
  3. Jakie zalety mają meble przygotowane na wymiar?

 

Jeśli przygotowujesz się do aranżacji wybranego pomieszczenia, masz dwie możliwości umeblowania – kupić gotowe meble w jednym z wielu sklepów, albo przygotować je na wymiar. W pierwszym przypadku głównymi zaletami są niska cena i możliwość nabycia produktu od razu po jego obejrzeniu. Szybko może jednak okazać się, że wad jest o wiele więcej. Zupełnie inaczej wygląda przygotowanie i zamontowanie mebli na wymiar.

Idealne dopasowanie do wnętrza 

Gotowe meble występują w standardowych wymiarach, dlatego trudno je dopasować do istniejących wnętrz. Doskonałym przykładem są szafki kuchenne, które najczęściej sprzedaje się w szerokościach 40, 60, 80, 100 i 120 cm. Zaaranżowanie nimi przestrzeni często tworzy szczelinę przy jednej ze ścian, w której będą gromadzić się resztki jedzenia. Kuchnie na wymiar, szafy w garderobach, jak również meble do innych pomieszczeń projektuje się tak, by były idealnie dopasowane do wymiarów ścian, wnęk, narożników, skosów oraz zewnętrznych instalacji. Są to przede wszystkim:

  • szafy i szafki,
  • stoły,
  • komody i kredensy,
  • biurka,
  • ścianki meblowe,
  • szafki RTV,
  • zabudowy łazienkowe.

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni przekłada się na wygodę jej użytkowania oraz atrakcyjny, spójny wygląd. Nawet małe mieszkanie może stać się funkcjonalne i optycznie powiększone, jeśli w poszczególnych pokojach znajdą się odpowiednie meble.

Zdecyduj, jak chcesz spersonalizować swoje meble 

Wykonawca dokonuje inwentaryzacji i realizuje zamówienie indywidualnie pod klienta. Ty natomiast decydujesz, jaką chcesz mieć liczbę szuflad, półek, organizerów czy drążków w szafie, w jaki sposób mają otwierać się i zamykać szafki w kuchni lub jak rozmieścić meble w wybranym pomieszczeniu. Do wyboru masz mnóstwo form wykończenia, na które składają się kolory, faktury oraz środki nadające błysku lub matu. Specjalista może Ci podpowiedzieć, jakie fronty będą odbijać światło, które barwy ze sobą współgrają i co zrobić, by spójnie wykończyć daną przestrzeń.

Możliwość wykonania mebli na zamówienie to również doskonała opcja dla osób, które mają smykałkę do samodzielnego projektowania. Jeśli jesteś jedną z nich, łatwiej będzie ci zlecić stworzenie projektu rzetelnemu wykonawcy niż samodzielnie się za to zabierać bez odpowiednich narzędzi i umiejętności stolarskich. W każdym wypadku warto jednak wysłuchać fachowych porad, ponieważ pomogą one uwzględnić, nowoczesne technologie czy wygodniejsze rozwiązania.

 

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.