Najważniejsze elementy umeblowania kuchni

  1. Główna » 
  2. Okiem eksperta » 
  3. Najważniejsze elementy umeblowania kuchni

Kuchnia jest pomieszczeniem gospodarczym o czysto użytkowych funkcjach. Znajdujące się w niej meble muszą więc przede wszystkim zapewniać nam szybkość i swobodę działania. Jakie elementy umeblowania są do tego niezbędne?

Jakie meble powinny znaleźć się w kuchni?

Meble kuchenne służą przede wszystkim do przechowywania naczyń, sztućców i produktów spożywczych. Zapewniają ponadto przestrzeń niezbędną do komfortowego przyrządzania posiłków. Urządzając kuchnię, należy więc przede wszystkim zadbać o wygodę jej użytkowania.

Tu z pomocą przyjdą nam:

  • Szafki

Miejsca, w których można przechowywać jedzenie oraz akcesoria służące do jego przyrządzania i serwowania to niezbędny element każdej kuchni. Dla lepszego zagospodarowania przestrzeni zazwyczaj stosuje się umieszczone na ścianach szafki wiszące oraz szafki stojące.  Te ostatnie łączą się z innym niezbędnym elementem umeblowania - wieńczącymi je blatami, na których będziemy przygotowywać posiłki i przechowywać niewielkie urządzenia AGD. W celu zapewnienia sobie maksymalnej wygody warto zadbać o to, by blaty były odrobinę wysunięte do przodu w stosunku do szafek wiszących. Dzięki temu będziemy mogli swobodnie pochylać się nad wykonywaną pracą.

Jeżeli chcemy w ergonomiczny sposób zaaranżować nierzadko ograniczoną przestrzeń kuchenną, dobrym pomysłem będzie inwestycja w kuchnię na wymiar. Dostosowany do naszych oczekiwań i warunków indywidualny projekt umożliwi nam maksymalne wykorzystanie potencjału pomieszczenia.

  • Szuflady

Obecność wysuwanych szuflad znacznie przyspiesza wszelkie działania podejmowane w kuchni - wystarczy pociągnąć za uchwyt, by uzyskać pełen dostęp do ich zawartości. Dlatego warto umieścić w nich te przedmioty, po które często sięgamy w pośpiechu, np. sztućce, talerze czy łyżki do mieszania sosów i zup.

  • Stół i krzesła

Stół kuchenny może służyć domownikom do spożywania posiłków - przyda się jednak również wtedy, gdy w naszym mieszkaniu znajduje się już pomieszczenie jadalne. Będziemy mogli stawiać na nim gotowe dania i przyniesione zakupy. Oprócz tego możemy po prostu spędzać przy nim czas w towarzystwie rodziny lub przyjaciół - komfort związany z ciepłem i przytulnością kuchni pozwoli nam się zrelaksować.

  • Sprzęt AGD

Bez niego kuchnia nie byłaby w stanie spełniać swojej funkcji. Obecność w niej zlewozmywaka, płyty grzewczej, piekarnika czy lodówki jest absolutnie niezbędna.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.