Jak urządzić kuchnię w stylu klasycznym?

  1. Główna » 
  2. Okiem eksperta » 
  3. Jak urządzić kuchnię w stylu klasycznym?

Kuchnia w stylu klasycznym nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie piękną wizytówką domu. Eleganckie wnętrza o charakterystycznym klimacie nie muszą być nudne i mało praktyczne. Klasyczny wystrój w nowoczesnym wydaniu jest w pełni funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu. Poniżej przeczytasz o tym, jak urządzić przytulną i komfortową kuchnię klasyczną. 

Najważniejsze zasady aranżacji kuchni w stylu klasycznym

Kuchnia w stylu klasycznym charakteryzuje się spójnością aranżacji. Wszystkie kolory, faktury i tworzywa muszą tworzyć harmonijny wygląd pomieszczenia. Warto wybrać meble z trwałych, solidnych surowców. W kuchniach klasycznych doskonale sprawdzają się naturalne tworzywa, takie jak drewno i metal. Wyposażenie i elementy wykończeniowe powinny być w kolorach bieli, beżu, czerni i brązu. To barwy typowe dla klasycznej estetyki, które nadają kuchni przytulnego charakteru. Aby podkreślić klimat wnętrza, można uzupełnić aranżację stylowymi dodatkami w stylu retro, np. ozdobnymi żyrandolami, szklanymi wazonami z bukietami kwiatów, kuchenną wagą bądź fajansową zastawą. 

Czy w kuchni klasycznej warto umieścić sprzęt AGD w zabudowie?

Sprzęt AGD w kuchniach klasycznych zazwyczaj jest wyeksponowany. Zabudowy stosuje się raczej we wnętrzach minimalistycznych. Zwolennicy ukrywania urządzeń w meblach mogą zamówić projekt klasycznej kuchni na wymiar i poprosić architekta o umieszczenie mikrofalówki, lodówki, zmywarki czy piekarnika w szafkach. To rozwiązanie ma jednak kilka wad – należy zainwestować w dodatkowe fronty i nie można z czasem przestawić sprzętu w inne miejsce, które okaże się wygodniejsze. Ponadto w przypadku usterki, aby wyjąć i naprawić urządzenie, trzeba rozkręcać szafki i wzywać fachowca, który poradzi sobie z tym zadaniem bez niszczenia mebli. 

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.