Dlaczego warto wykonać kuchnię na wymiar?

  1. Główna » 
  2. Okiem eksperta » 
  3. Dlaczego warto wykonać kuchnię na wymiar?

Kuchnia już dawno przestała być jedynie miejscem, w którym przygotowuje się posiłki.

Choć od dłuższego czasu przywiązuje się coraz większą wagę do tego, w jaki sposób jest zaprojektowana, to panująca moda na „kuchnie otwarte” i łączenie tego pomieszczenia z jadalnią, a często także pokojem dziennym sprawiła, że znaczenie jej wyglądu i wyposażenia trudno przecenić. Meble kuchenne oraz cała aranżacja przestrzeni są w dzisiejszych czasach jednym z ważniejszych czynników determinujących to, jak będzie odbierane wnętrze domu lub apartamentu. Wykonanie kuchni na wymiar coraz częściej staje się konieczne nie tylko ze względu na estetykę i chęć zharmonizowania projektów poszczególnych przestrzeni, ale również dlatego, że przy tak urozmaiconych pod względem architektonicznym rozkładach pomieszczeń dopasowanie gotowych mebli staje się coraz mniej efektywne i praktyczne. Przyjrzyjmy się bliżej korzyściom, które są związane z zaprojektowaniem i wykonaniem kuchni na wymiar.

Swoboda kształtowania przestrzeni i pełne dopasowanie funkcjonalności

Jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za wykonaniem kuchni na wymiar jest możliwość optymalnego zagospodarowania przestrzeni. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego pomieszczenia, projektując kuchnię, można zaplanować pełne wykorzystanie całej powierzchni i sprawdzić kilka różnych wariantów, wybierając ten, który najpełniej będzie odpowiadał potrzebom użytkowników. Kuchnia przygotowana specjalnie na zamówienie pozwoli na zmieszczenie wszystkich potrzebnych szafek oraz sprzętu AGD, jak również na umieszczenie ich w takich miejscach, by korzystanie z nich było najwygodniejsze. Plusem jest również łatwe w takim przypadku zabudowanie wszystkich wnęk, uwzględnienie rozkładu okien czy nawet kierunku padania naturalnego światła.

Kolejną zaletą kuchni na wymiar jest możliwość zastosowania takich rozwiązań funkcjonalnych, które ułatwią korzystanie z niej na co dzień i sprawią, że przygotowanie posiłków stanie się przyjemniejsze i łatwiejsze. Decydując się na robione na zamówienie szafki, użytkownik może wybrać niemal dowolne oprzyrządowanie wspomagające wyciąganie i chowanie naczyń czy poszczególnych produktów żywnościowych i akcesoriów kuchennych. Nie ma przeszkód, by zdecydować się na wszystkie dostępne udogodnienia od możliwości wysuwania całego wnętrza szafek stojących, przez wyciągane z szafek wiszących i opuszczane na dół półki i kosze aż po samo domykające się i działające bezgłośnie szuflady.

Kuchnia na wymiar daje możliwość zastosowania wszystkich elementów, które podobają się przyszłemu użytkownikowi. W takim przypadku nie ma żadnych problemów z wkomponowaniem kuchennego zlewu w róg szafek czy choćby umieszczenie go w centralnej części kuchennej wyspy. Nie ma również ograniczeń co do rozmieszczenia płyty kuchennej, piekarnika czy kuchenki mikrofalowej. Specjalnie przygotowana aranżacja to także możliwość dopasowania nawet największej dwudrzwiowej chłodziarki czy dużej zmywarki.

Projekt dopasowany do wybranego stylu i bogactwo dostępnych materiałów

Kuchnia na wymiar daje szerokie możliwości doboru i łączenia materiałów. Przygotowany projekt może zakładać wykorzystanie najpopularniejszych płyt meblowych albo litego drewna. Równie wielka swoboda panuje, jeśli chodzi o stylistykę mebli. Użytkownik może wybrać typową i bardzo tradycyjną kuchnię rustykalną, którą będzie można wyposażyć w różne budujące przytulny klimat i kojarzące się z sielskością ozdoby lub zdecydować się na nowoczesne wnętrze minimalistyczne, pozbawione akcentów dekoracyjnych. W domach i mieszkaniach projektowanych w duchu modnego stylu industrialnego lub zdobywającego coraz większe grono zwolenników brutalizmu nic nie stoi na przeszkodzie, by szafki kuchenne nawiązywały do kojarzącej się z nimi surowości.

Specjalnie zaprojektowana kuchnia pozwala nie tylko na pełną elastyczność w doborze materiałów na korpusy, fronty czy elementy dodatkowe, ale również na przystosowanie konstrukcji do wybranego rodzaju blatu. Szafki na zamówienie mogą być wzmocnione i zbudowane w taki sposób, że można na nich wykorzystać nawet najgrubszy blat z litego kamienia czy modnego spieku lub konglomeratu.

Wiele osób decyduje się na wykonanie kuchni na wymiar ze względu na to, że każdy przygotowany w ten sposób projekt jest dopasowany do oczekiwań, ale także wyjątkowy i niepowtarzalny. Ze względu na wielką ilość możliwości oraz bogactwo materiałów meble kuchenne na zamówienie będą w pełni oryginalne, a szanse na znalezienie podobnych elementów czy rozwiązań są znikome.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.