Wycena mebli na wymiar

Planujesz urządzić swoje mieszkanie lub dom i zastanawiasz się, ile mogą kosztować meble na wymiar? Dowiedz się, jak wygląda proces wyceny mebli na wymiar oraz wycena mebli kuchennych na wymiar.

  1. Główna » 
  2. Wycena mebli na wymiar

Od czego zależy wycena mebli na wymiar?

Warto zacząć od tego, że łączna wartość projektu mebli na wymiar zależy od różnych czynników. Niezależnie od wyboru rodzaju mebli, te podstawowe elementy wpłyną na finalną cenę:

  • materiały - jakość i rodzaj materiałów mają kluczowe znaczenie dla wyceny mebli na wymiar. Wybierając np. forniry, laminaty czy MDF, musisz liczyć się z różnicami cenowymi. Im większa odporność materiału na uszkodzenia i wilgoć, tym wyższa jego cena,
  • wykończenie - estetyka mebli to nie tylko ich kształt, ale także wykończenie powierzchni. Aplikacja farb, lakierów czy oklein wpływa na wygląd mebli oraz ich cenę,
  • elementy dodatkowe - często meble wymagają dodatkowych elementów takich jak pojemniki, uchwyty czy oświetlenie. Im więcej takich elementów, tym podwyższona będzie finalna cena projektu,
  • wymiary - w przypadku mebli na indywidualne zamówienie ważne są dokładne pomiary pomieszczenia, które wpłyną na ilość materiałów koniecznych do realizacji projektu. Duże wymiary mogą generować większe koszty,
  • transport i montaż - koszt transportu oraz montażu mebli również wlicza się w cenę całego projektu.

W przypadku wyceny mebli kuchennych na wymiar istotne są także:

  • rodzaj szafek - cena mebli kuchennych na wymiar zależy od rodzaju szafek, ich wielkości oraz ilości,
  • blaty - blaty kuchenne występują w różnych wykończeniach, materiałach oraz grubościach. Laminowane, drewniane czy kamienne blaty mają różne ceny, które warto uwzględnić w wycenie mebli kuchennych,
  • sprzęt AGD - wiele mebli kuchennych przewiduje miejsce na sprzęt AGD. Jeśli planujesz zakup nowego sprzętu lub chcesz dopasować meble do istniejących urządzeń, warto uwzględnić to w procesie wyceny.

Zapraszamy do wysłania niezobowiązującego zapytania ofertowego oraz do zapoznania się z informacjami jak przebiegają poszczególne etapy współpracy z nami.

Jak działa firma JM Mebel System - Infografika

1. Skontaktuj się z nami w wygodny dla Ciebie sposób (osobiście, telefonicznie lub drogą mailową), wstępnie opisz co Cię interesuje i jakie są Twoje oczekiwania.

2. Po zapoznaniu się z Twoimi oczekiwaniami i przygotowaniu się do interesujących Cię zagadnień, zadzwonimy i ustalimy termin spotkania na którym omówimy już szczegółowo Twoje oczekiwania. Mile widziane przy pierwszym kontakcie są wstępne wymiary (projekt, rzut) oraz zdjęcia pomieszczenia jeśli oczywiście jest to możliwe.

3. Pomiar pomieszczenia przez Naszego pracownika może odbyć się w dwóch momentach, przed spotkaniem w studiu (jeśli nie dysponujesz potrzebnymi wymiarami – opcja płatna – zwrotna po złożeniu zamówienia) lub po podpisaniu umowy (pomiar kontrolny – przedprodukcyjny – bezpłatny)

4. Ustalenie wszystkich warunków, specyfikacji materiałów, zakresu prac i przygotowaniem wyceny. Po określeniu budżetu jakim dysponujesz istnieje możliwość “dopasowania” wyceny do zakładanego budżetu poprzez zamianę niektórych materiałów na odpowiednie jakościowo i cenowo. Podpisanie umowy.

5. Ustalenie szczegółów, doradztwo i dobór kolorystyki.

6. Produkcja

7. Transport i montaż

8. Odbiór wykonanych prac

Załącz plik
 

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.