Kiedy sprawdzi się wyspa kuchenna?

  1. Główna » 
  2. Okiem eksperta » 
  3. Kiedy sprawdzi się wyspa kuchenna?

Kuchnia jest pomieszczeniem, na które warto zwrócić szczególną uwagę podczas aranżacji wnętrz. To pomieszczenie powinno być przede wszystkim funkcjonalne, dlatego warto zadbać o to, aby sprzęt AGD znajdował się w miejscach, które umożliwią do niego łatwy dostęp, a także o to, by w pomieszczeniu znalazł się odpowiednio duży blat. Ciekawym rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej osób, jest wyspa kuchenna, która znajduje zastosowanie zarówno w nowoczesnych, jak i w klasycznych kuchniach. Jakie są jej zalety i kiedy warto się na nią zdecydować?

Co można zyskać dzięki wyspie kuchennej? 

Przestronna kuchnia to bardzo ważny element każdego mieszkania czy domu. Wiele osób oprócz mebli na wymiar rozważa również wyspę kuchenną. Takie rozwiązanie powinny wziąć pod uwagę przede wszystkim osoby, które lubią gotować i spędzają w kuchni sporo czasu. Kuchnia z wyspą może oznaczać, że płyta grzewcza zostanie umieszczona właśnie na wyspie albo, że w pomieszczeniu powstanie miejsce, które będzie służyło jako dodatkowy blat lub miejsce do spożywania posiłków.

Co więcej, wyspę kuchenną można również zaprojektować tak, aby miała półki, w których można przechowywać zarówno sprzęt kuchenny AGD, jak i książki czy inne akcesoria – w części znajdującej się od strony salonu. Należy jednak zaznaczyć, że wyspa kuchenna nie sprawdzi się w każdej kuchni, mimo tego, że jest pożądanym elementem w nowoczesnych wnętrzach. W niewielkich kuchniach z pewnością nie byłaby funkcjonalna. Kompromisem w tej sytuacji jest zastosowanie innej formy zabudowy, na przykład półwyspu, który zaspokoi potrzeby użytkowników. 

W jakich wnętrzach można zastosować wyspę kuchenną? 

Zastosowanie wyspy kuchennej coraz bardziej zyskuje na popularności z uwagi na mnogość korzyści płynących z takiego rozwiązania. To przede wszystkim zwiększenie funkcjonalności pomieszczenia, dodatkowa przestrzeń do przechowywania zastawy czy sprzętu AGD i estetyczne oddzielenie kuchni od salonu.

Wyspa sprawdzi się zarówno w nowoczesnych kuchniach, jak i we wnętrzach, które zostały wykończone w stylu rustykalnym czy klasycznym. Stylistykę czy materiał wykończeniowy wyspy można dostosować do aranżacji wnętrza. O wyspie z pewnością powinny pomyśleć osoby, które lubią spędzać czas w kuchni i podczas gotowania nie chciałyby opuszczać gości, którzy siedzą w salonie.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.