Jakie zalety ma projekt kuchni w literę L?

  1. Główna » 
  2. Okiem eksperta » 
  3. Jakie zalety ma projekt kuchni w literę L?

Kuchnia jest sercem praktycznie każdego domu, to zazwyczaj w tym miejscu spotyka się cała rodzina, nie tylko przy posiłku, ale również podczas codziennych czynności. Bardzo ważne jest, aby kuchnia była przede wszystkim funkcjonalna. Nie zawsze jest możliwość zaprojektowania w domu ogromnej, przestronnej kuchni, ponieważ w niektórych mieszkaniach po prostu nie ma tak dużego metrażu. W takich sytuacjach warto przemyśleć projekt kuchni w kształcie litery L.

Dlaczego warto zdecydować się na projekt kuchni w kształcie litery L?

Kuchnie w kształcie litery L są idealnym rozwiązaniem zarówno dla małych mieszkań i domów, jak i tych większych. Ten kształt sprawdzi się zarówno w kuchniach zamkniętych, jak i aneksach kuchennych otwartych na salon. Kolejną zaletą kuchni w kształcie L jest łatwość utworzenia kuchennego trójkąta roboczego, w którego skład wchodzi lodówka, zlewozmywak oraz kuchenka. Odpowiednie usytuowanie tych trzech elementów pozwala na ergonomiczną i sprawną pracę w kuchni.

Kuchnie w kształcie litery mają tę zaletę, że w jej projekcie uwzględnione jest sporo szafek do przechowywania różnego rodzaju sprzętu oraz produktów. Projekt kuchni w tym kształcie pozwala również na uzyskanie sporo przestrzeni roboczej, jaką stanowią przede wszystkim blaty kuchenne. Dzięki temu, nawet w niewielkich pomieszczeniach możemy przechowywać wszystkie niezbędne urządzenia, a każdy niezbędny produkt spożywczy będzie zawsze pod ręką.

Projekt kuchni w kształcie litery L, dzięki temu że zajmuje tylko dwie ściany, daje możliwość zamontowania wyspy na środku kuchni, która stanowi dodatkową przestrzeń roboczą, bądź posłuży jako stolik. Kolejnym plusem tego rodzaju projektu jest spore doświetlenie naturalne. Zajmujące dwie ściany meble często znajdują się w okolicy okna, co pozwala na dodatkowe doświetlenie przestrzeni roboczej. W sytuacji, gdy w kuchni nie ma okien, dodatkowe oświetlenie pod postacią ledowych lampek umieszczonych w górnych szafkach pozwoli na rozświetlenie całego pomieszczenia.

Kuchnie zaprojektowane na kształt litery L pozwalają na uzyskanie sporego zaplecza magazynowego i dużej przestrzeni roboczej, jednocześnie nie dając wrażenia zagracenia przestrzeni. Jest to rozwiązanie uniwersalne, sprawdzające się w praktycznie każdym domu czy mieszkaniu.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.