Jak umeblować kuchnię w układzie korytarzowym?

  1. Główna » 
  2. Okiem eksperta » 
  3. Jak umeblować kuchnię w układzie korytarzowym?

Wiele osób podczas urządzania mieszkania musi radzić sobie z mniejszym metrażem, a jednym z pomieszczeń, w którym szczególnie odczuwa się brak przestrzeni, jest kuchnia. Często występuje ona w układzie korytarzowym, co oznacza, że jest długa i wąska. W tym artykule przedstawimy kilka praktycznych porad i pomysłów, które pomogą Ci urządzić kuchnię w układzie korytarzowym, zapewniając jednocześnie komfort pracy i estetyczny wygląd.

Dobór mebli i sprzętów AGD

W kuchniach o układzie korytarzowym ważne jest odpowiednie rozmieszczenie mebli i sprzętów AGD. Przy projektowaniu takiej kuchni warto pamiętać o trójkącie roboczym, czyli układzie lodówki, zlewozmywaka i płyty grzewczej. Te trzy elementy powinny być rozmieszczone w taki sposób, aby korzystanie z nich było jak najbardziej komfortowe i ergonomiczne.

Przy wyborze mebli ważne jest dobranie takich, które będą funkcjonalne i praktyczne. Idealnie sprawdzą się szafki wiszące, które pozwolą na przechowywanie naczyń i innych przedmiotów nad blatem roboczym. Dobrze też zainwestować w szafki z systemem wysuwanych półek, które ułatwią dostęp do głęboko schowanych przedmiotów. Aby mieć pewność, że pomieszczenie tego typu zostanie urządzone właściwie, warto postawić na projekt kuchni Częstochowa.

Wykorzystanie przestrzeni ściennej

Kuchnia umeblowana w układzie korytarzowym często daje wrażenie ciasnoty. Aby temu zaradzić, warto wykorzystać puste przestrzenie na ścianach. Można to zrobić na kilka sposobów – np. montując półki na przyprawy, zawieszki na ręczniki czy magnetyczne listwy na noże. Taki sposób zagospodarowania przestrzeni ściennej nie tylko pozwoli zaoszczędzić miejsce na blatach, ale także doda pomieszczeniu funkcjonalności.

Wybór kolorystyki i materiałów

Kolory deseni oraz materiałów, z których wykonane są meble mają ogromny wpływ na odbiór całego wnętrza. W kuchniach o układzie korytarzowym warto postawić na jasne, stonowane barwy, które optycznie powiększą pomieszczenie. Przy wyborze materiałów warto zwrócić uwagę na ich łatwość w utrzymaniu czystości, ponieważ meble w kuchni łatwo się brudzą.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.