Kiedy warto postawić na kuchnie w stylu klasycznym?

  1. Główna » 
  2. Okiem eksperta » 
  3. Kiedy warto postawić na kuchnie w stylu klasycznym?

Mówi się, że moda przemija, a styl pozostaje. Zasada ta ma duże znaczenie w kwestii projektowania wnętrz. Nic więc dziwnego, że z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na klasyczną, ponadczasową aranżację, która zachowuje swój doskonały wygląd przez wiele lat. Czym charakteryzuje się kuchnia urządzona w klasycznym stylu? I kiedy warto skorzystać z tego rozwiązania? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule. 

Styl klasyczny - czym się wyróżnia?

Styl klasyczny to propozycja, która bazuje na tradycyjnych, ale często nieoczywistych połączeniach, które pozwalają stworzyć spójną, poukładaną i zaplanowaną całość. Aranżacje tego typu opierają się na sprawdzonych, wyróżniających się najwyższą jakością materiałach, które w doskonały sposób łączą w sobie estetykę i funkcjonalność. Ich wysoka jakość gwarantuje także stosowną wytrzymałość, dzięki której raz stworzona kompozycja zachwyca przez długi czas. Styl klasyczny to klasa premium, która jest niepowtarzalna, klimatyczna i zachwyca elegancją.  

Urządzając kuchnię w stylu klasycznym warto pamiętać przede wszystkim o tym, że:

  • poszczególne elementy powinny doskonale ze sobą współgrać, by tworzyć harmonijną i uporządkowaną całość,  
  • kluczem do sukcesu jest jakość, konkretyzm i prostota,
  • niezbędne jest zachowanie harmonii między klasyką, czyli tym, co sprawdzone od lat, a nowoczesnością w jej najlepszym wydaniu,
  • styl ten nie znosi kiczu i tandety rozumianej jako niskiej jakości materiał lub krzykliwe dodatki, które szybko tracą swoją aktualność, 
  • niezbędne jest zachowanie określonej, stonowanej gamy kolorystycznej, która będzie doskonałym tłem dla mebli lub dobrze dobranych dodatków,
  • warto stawiać na jakość, a nie na ilość, ponieważ każdy element obecny w kuchni klasycznej na wymiar powinien należeć do klasy premium (np. meble powinny być masywne, drewniane, z duszą, a nie nowoczesne, wykonane ze sklejki najniższej klasy),
  • ważne jest zachowanie konsekwencji, porządku i elegancji, które pomogą nam dobrać odpowiednie dodatki, pasujące do ostatecznej wizji, którą chcemy osiągnąć.  

Dlaczego warto wybrać klasyczną opcję?

Kiedy warto skorzystać z rozwiązania, jakim jest styl klasyczny? Odpowiedź brzmi: zawsze wtedy, gdy zależy nam na ponadczasowej kompozycji, która wyróżnia się elegancją i wysoką jakością. Styl klasyczny spodoba się każdemu, kto ceni uporządkowanie, tradycję w lekkim wydaniu i dobry gust. Warto podkreślić, że dzięki wykorzystaniu materiałów, takich jak drewno, czy metal, aranżacja może przetrwać wiele lat nie tracąc swojego dobrego wyglądu. Kuchnia staje się więc prawdziwym sercem domu, w którym chcą przebywać zarówno domownicy, jak i odwiedzający nas goście.

Co ważne, kuchnia urządzona w stylu klasycznym jest doskonałą propozycją dla każdego, kto ceni sobie trend "slow living" i kto chce kupować z głową. Dzięki obraniu jednego, ponadczasowego stylu nie odczuwamy już potrzeby dobierania coraz nowszych dodatków, które tracą swoją aktualność po jednym sezonie. Przeciwnie: wybieramy zgodnie z wytyczonym celem i możemy cieszyć się pięknym wnętrzem, stworzonym z najwyższej klasy materiałów i elementów.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.