Jak urządzić nowoczesną kuchnię?

  1. Główna » 
  2. Okiem eksperta » 
  3. Jak urządzić nowoczesną kuchnię?

Nowoczesna kuchnia powinna być funkcjonalna oraz dostosowana do preferencji i stylu życia domowników. Podczas jej urządzania można inspirować się różnymi stylami i trendami wnętrzarskimi. Obecnie modne są minimalistyczne kuchnie, które są otwarte na salon. Połączenie tych pomieszczeń sprzyja organizowaniu spotkań w rodzinnym gronie czy wspólnemu gotowaniu.

Jaki kolor powinna mieć nowoczesna kuchnia?

W nowoczesnych kuchniach dominują jasne i stonowane barwy. Najlepiej wybrać odcienie bieli, szarości czy beżu. Popularne jest także wykorzystanie pasteli. Ciekawą alternatywą jest zastosowanie przemyślanych i nieprzypadkowych kontrastów. Doskonale prezentują się zestawienia czerni z bielą, bieli z kolorem lub czerni z kolorem bądź barwnymi wstawkami. Jeśli kontrasty nie są w Twoim guście, a zarazem nie chcesz, aby całe wyposażenie kuchni było w tym samym kolorze, pamiętaj, aby wybierać elementy w tej samej tonacji. 

Jakie fronty wybrać do nowoczesnej kuchni?

W nowoczesnej kuchni bardzo dobrze sprawdzają się gładkie fronty meblowe z matowym lub półmatowym wykończeniem. W przeciwieństwie do mebli z wysokim połyskiem nie ożywiają przestrzeni, lecz uspokajają ją i ocieplają jej wizerunek. Należy jednak pamiętać, aby w wyborze frontów uwzględnić wymiary pomieszczenia oraz jego nasłonecznienie i oświetlenie. W przypadku, gdy metraż kuchni jest niewielki, warto wybrać powierzchnie z połyskiem, które optycznie powiększą przestrzeń. Można również zestawić oba rozwiązania, np. poprzez połączenie dolnych szafek wykończonych w macie z połyskującymi szafkami górnymi. Dzięki temu meble stworzą unikalny efekt dekoracyjny. 

Ergonomiczny układ kuchni nowoczesnej

Układ nowoczesnej kuchni powinien pozwalać na taką organizację przestrzeni, dzięki której zawsze panuje w niej ład i porządek. Rozmieszczenie mebli wpływa na komfort oraz bezpieczeństwo prac kuchennych. Ponadto od umiejscowienia wyposażenia zależy kształt i rozmiar szafek oraz innych elementów zabudowy. Aby dostosować układ pomieszczenia do własnych preferencji, zdecyduj się na zamówienie kuchni na wymiar. Przy współpracy z architektem wnętrz stworzysz przestrzeń, która spełni potrzeby całej rodziny. Samodzielnie zdecydujesz, jaka ilość szuflad ma znajdować się w pomieszczeniu, w jaki sposób będą otwierały się szafki, czy krawędzie blatów mają być zaokrąglone ze względu na bezpieczeństwo małych dzieci oraz które sprzęty AGD znajdą się w kuchni. Projektując kuchnię na wymiar, masz wpływ zarówno na jej estetykę, jak i funkcjonalność.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.