1. Główna » 
  2. Okiem eksperta » 
  3. Jak zaprojektować nowoczesne meble?

Projektując nowoczesne meble, należy brać pod uwagę przede wszystkim wygodę użytkowania. Drugą cechą charakterystyczną tego stylu jest prostota, elegancja i brak zbędnych ozdobników. Obecnie bardzo modne są laminowane powierzchnie oraz wykończenia satynowe i matowe. Poniżej dowiesz się, jak stworzyć meble, które łączą w sobie funkcjonalność, ergonomię, wysoką jakość wykonania oraz minimalistyczną estetykę. 

Czy można zaprojektować nowoczesne meble samodzielnie?

Jeśli chcesz stworzyć niepowtarzalną aranżację wnętrz w Twoim domu, zrezygnuj z zakupu nowoczesnych mebli znanych marek. Wyroby tych producentów są estetyczne i dobrze wykonane, jednak trudno skompletować w pełni satysfakcjonujący zestaw do każdego pomieszczenia. Lepszym pomysłem jest zakup mebli na zamówienie, które zostaną zaprojektowane z uwzględnieniem Twojego gustu, sugestii i potrzeb. Architekt wnętrz stworzy aranżację, dzięki której w pełni zagospodarujesz dostępną przestrzeń. To szczególnie ważne w przypadku pomieszczeń o niewielkim metrażu czy mieszkań z nietypowym rozkładem. Co więcej, otrzymasz wskazówki dotyczące wykończenia ścian i podłóg oraz wyboru dekoracji.  

Czym kierować się w projektowaniu mebli nowoczesnych?

Współpracując z architektem przy wykonywaniu projektu mebli nowoczesnych, należy kierować się charakterystycznymi cechami minimalizmu. Wyposażenie powinno mieć formę nieskomplikowanych, podstawowych brył geometrycznych. Pomieszczenie musi cechować się przejrzystością, harmonią i dużą ilością światła. Warto postawić przede wszystkim na proste linie, jednolite fronty stonowane barwy, np. odcienie bieli i szarości, czerń, pastele czy beże. Wszystkie meble muszą pasować do siebie pod względem koloru i faktury. Nie można zapomnieć o funkcjonalności pomieszczenia. W tworzeniu projektu skonsultuj z architektem pojemność poszczególnych mebli i sposób otwierania szafek, a także zadbaj o ich ergonomiczny układ, który będzie dostosowany do tego, jaki prowadzisz styl życia. Już na tym etapie można wybrać akcesoria, które ułatwią Ci przechowywanie przedmiotów codziennego użytku. Nowoczesne meble powinny zarówno zachwycać niebanalnym wyglądem, jak i zapewniać Ci pełen komfort użytkowania.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.