1. Główna » 
  2. BlogBlog

Jak zaprojektować dobrą kuchnię z salonem?

Ciemne, ciasne kuchnie, oddzielone od salonu przechodzą pomału do przeszłości. Nowoczesne kuchnie to pomieszczenia otwarte na salon, czyli centralną część domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu stają się bardziej doświetlone i optycznie większe. Sprawdź, w naszym wpisie, w jaki sposób zaprojektować dobrą kuchnię z salonem.

Więcej

Fronty meblowe jako klucz do estetyki kuchni

Na aranżację kuchni wpływa wiele elementów – przestrzenność i padanie światła, kolor i wykończenie ścian, rodzaj posadzki, wygląd zewnętrzny urządzeń oraz dodatki. Jednak na pierwszy plan wysuwają się meble. Szafki kuchenne projektuje się w taki sposób, by były jak najbardziej pojemne i użyteczne, natomiast estetyka zależna jest od frontów.

Więcej

Jak zaplanować kuchenny trójkąt roboczy?

Praktycznie zaaranżowana kuchnia pozwoli nam znacznie lepiej zorganizować wykonywane w niej czynności, a tym samym zaoszczędzić wiele czasu i energii. Jednym z najbardziej ergonomicznych układów jest tu tzw. trójkąt roboczy.

Więcej

Najważniejsze elementy umeblowania kuchni

Kuchnia jest pomieszczeniem gospodarczym o czysto użytkowych funkcjach. Znajdujące się w niej meble muszą więc przede wszystkim zapewniać nam szybkość i swobodę działania. Jakie elementy umeblowania są do tego niezbędne?

Więcej

Dlaczego warto wykonać kuchnię na wymiar?

Kuchnia już dawno przestała być jedynie miejscem, w którym przygotowuje się posiłki.

Więcej

Jak zaaranżować kuchnię w stylu klasycznym?

Współcześnie projektowane budynki coraz częściej przewidują urządzenie kuchni jako pomieszczenia otwartego na salon.

Więcej